Hírek

"Három megye összefog"

(2012-07-10)

 

A dél-dunántúli régióban a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat közös, nagyszabású városi véradónapokat rendez 2012. július 20-án.

A rendezvény fővédnökei:

Szita Károly - Kaposvár megyei jogú város polgármestere

Dr. Páva Zsolt - Pécs megyei jogú város polgármestere

Horváth István - Szekszárd megyei jogú város polgármestere

Ormai István - Nagyatád város polgármestere

Dr. Schmidt László - a dombóvári Szent Lukács Egészségügyi Nonprofit Kft orvos-ügyvezető igazgatója.


A kaposvári véradónap helyszíne és időpontja:

Kaposvár, Városi Sportcsarnok (Kaposvár, Arany János u. 97.)

2012. július 20. 12-18 óra

A nagyatádi véradónap helyszíne és időpontja:

Nagyatád, Városi Fürdő (7500 Nagyatád, Zrínyi u. 75.)

2012. július 20. 13-17 óra


Somogy, Tolna és Baranya megye azért fog össze, hogy a nyári szabadságolások ideje alatt is biztosítani tudjuk a folyamatos vérellátást, a kiegyensúlyozott szinten tartott vérkészletet. A régióban 2011-ben 45 000 egység vért vettünk le, mellyel a vérre, vérkészítményre szoruló betegek gyógyulását segítették önkéntes véradóink. Az idei év első félévében 22 000 egység teljes vért gyűjtöttünk, köszönhetően azon embertársaiknak, akik önzetlenül véradásra nyújtották karjukat. A véradónapra szeretettel várunk minden 18. életévét betöltött és 60 év alatti, egészséges segíteni akarót. A véradás előtt szükséges étkezni és bőséges folyadékot fogyasztani. Az eseményt meglepetés-ajándékok tesszük még emlékezetesebbé.

..., mert adni jó!

 

 

A kategória további hírei

Teljes hírarchívum

Következő véradás

jún.

12

péntek

  • 7561 Nagybajom, Kossuth Lajos u. 10. - 13:30-16:30
    Nagybajomi Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskola

Ezt követő időpont:
Június 15. (hétfő)

  • 8621 Zamárdi, Honvéd u. 6. - 14:00-17:00
    Közösségi Ház és Városi Könyvtár

Adj vért, és ments meg 3 életet! »

Széchenyi Terv Plusz Széchenyi 2020